Benefit projektu: ŠTANDARD BYTU

9 minút čítania

Určite poznáte ten neopísateľný pocit, keď po dlhom dni konečne prídete domov a môžete si spraviť nejaký ten čas pre seba.

Tento pocit je bezpochyby ovplyvnený aj atmosférou bytu, na ktorú v nemalej miere vplýva aj jeho rozloženie a vybavenie. Práve preto je dôležité, aby priestory, v ktorých bývame neboli iba miestom, kde prespávame, ale aby boli zariadené tak, aby v nás vyvolávali pocit domova a bezpečia.

V dnešnej dobe sú očakávania ľudí vysoké, čomu sme prispôsobili aj vybavenie našich bytov. Už v Štandarde bytu budú použité vysoko kvalitné a udržateľné materiály od renomovaných značiek ako sú Villeroy&Boch, Duravit, či Grohe.

Pre tých náročnejších však máme v ponuke aj produkty kategórie Štandard+, či Nadštandard, kde si budete môcť vybrať z vyšších produktových rád, prípadne ďalších výrobcov ako Barlinek, Mirage, Hansgrohe a pod.

Čo si pod týmito kategóriami Štandard, Štandard+ a Nadštandard môžete predstaviť? To si opíšeme v tomto článku.

Štandard a Štandard+

Štandard bytu je kompletné materiálové zabezpečenie bytu pozostávajúce z podláh, dverí, obkladov a koncových prvkov v kúpeľni (sanita, batérie). Ide o produkty a materiály, ktoré sú zahrnuté v cene bytu.

Mimo základných materiálov ponúkame aj materiály z kategórie Štandard +, čo sú o kategóriu vyššie produktové série, ktoré sú pre našich klientov dostupné za zvýhodnených cenových podmienok. Samotný doplatok za Štandard + je neporovnateľne nižší ako dodatočná zámena produktov po odovzdaní bytu. Ponúkame v ňom ešte väčšie množstvo farebných možností dlažieb a obkladov, ako aj najnovší dizajn batérií a sanitárnych prvkov s cieľom zabezpečiť čo najväčšiu flexibilitu pri zariaďovaní bytu.

V cene bytu sú navyše zahrnuté aj pivničné priestory.

  • Podlahy

Súčasťou Štandardu bude podlaha kolekcie Parky Pro 06, ktorá ponúka komfort a autentický vzhľad pravého dreva. Taktiež disponuje vysokou odolnosťou voči teplotným a vlhkostným zmenám, ako aj proti pretlakom vysokých podpätkov, pádu predmetov na podlahu, či každodennému rozliatiu a kvapkám vody.

Kolekcia Parky je taktiež držiteľom Pure Wood listiny, ktorá zaručuje, že použité drevo pochádza z dobre ošetrovaných lesov.

Všetky lamely majú navyše „Ultra-fresh“ antibakteriálnu ochranu, ktorá zabraňuje baktériám usadiť sa vo “V” drážke. Výsledkom je plne hygienická podlaha, ktorá zabezpečí zdravšiu kvalitu vzduchu v interiéri.

Okrem Štandardu majú zákazníci na výber podlahu značky Barlinek, ktorá je vyrobená zo 100% kvalitného prírodného dreva a vo svojej vrstvovej stavbe perfektne prenáša teplo, vďaka čomu je vhodná aj pri podlahovom kúrení – či už elektrickom alebo vodnom. Podlaha je nealergická, trvácna, pevná, pohodlná v používaní a najmä pozitívne ovplyvňuje mikroklímu.

Je to kvalitná doska odolná voči výkyvom teploty a vlhkosti. Ponúka možnosť samostatnej a rýchlej montáže, ako aj možnosť viacnásobnej renovácie.

  • Dvere

Výplň interiérových dverí pozostáva zo stabilizačnej voštiny, ktorá je vytvorená zo špeciálneho tvrdeného papiera poskladaného do tvaru včelích plástov. Rám dverí tvorí hranol z MDF dosky obložený dvoma HDF doskami s dekorom UNIMAT PLUS. Ide o nadštandardný povrch, ktorý sa vyznačuje s hmatovo hodvábnym pocitom a špeciálnou vrstvou odolnou proti odtlačkom prstov. V základnom balíku (STD) nájdete obľúbené falcové prevedenie so štandardným jazýčkom a dvojdielnym prevedením pántov. Dvere okrem novodobých wc zámkov (pre kúpeľňu a wc) disponujú dozickým zámkom pre možnosť vyššieho komfortu.

Bezfalcové dvere sa, oproti štandardnému prevedeniu, technickou špecifikáciou výrazne nelíšia. Hlavný rozdiel nájdete najmä v dizajne, kde sú dvere zapustené až do úrovne zárubne. V tomto prevedení nájdete magnetické zámky vrátane 3D nastaviteľných skrytých pántov.

  • Obklady a dlažby

Uvádzacou kolekciou je kolekcia Ohio od značky Villeroy & Boch, ktorá je navrhnutá v duchu minimalistickej zdržanlivosti, čo ju robí ideálnou pre moderné interiéry. Vďaka jednoduchému vzhľadu betónu sa dlažba Ohio skvele hodí do moderných kúpeľní, obývačiek a kuchýň. V ponuke ju nájdete k dispozícii v piatich odtieňoch a to: krémovej, béžovej, svetlosivej, sivej a tmavošedej.

Ďalšou prestížnou značkou projektu je talianska značka Mirage, z ktorej máte na výber až z dvoch kolekcií a to, Lemmy a Clay.

Kolekcia Lemmy prirodzeným spôsobom zachytáva najrôznejšie emócie kovu. Dostupné sú neutrálne odtiene, od bielej cez sivú až po béžovú, ktoré sa perfektne kombinujú s koralovou, modrozelenou a zelenou, čím dodávajú priestorom elegantný a nekonvenčný nádych. Kolekcia je navrhnutá v 6 prírodných a 3 súčasných farbách, ktoré majú za úlohu evokovať príjemný elegantný mestský štýl. Kolekcia Lemmy bola tiež v roku 2019 výhercom prestížnej celosvetovej súťaže Achitizer v kategórii Povrchové úpravy – Podlahy.

Kolekcia Clay, ktorá sa vyznačuje typickými nedokonalosťami stierkovanej živice (môžete si pod tým predstaviť mierne lesklé kontrasty na matnom povrchu). Použitím tejto techniky sa zníži dokonalý efekt dlaždíc čo dlažbám vo výsledku dodá nádych ručnej výroby. K dispozícii je veľká škála sýtych, teplých a studených farieb, od bielej, sivej cez taupe až po moderné farby ako terakotová, hořčicová a petrolejová modrá. Clay robí projekt mimoriadne flexibilným a ponecháva slobodu realizovať akýkoľvek nápad.

  • Batérie

V ponuke môžete nájsť batérie tej najvyššej akosti, ktoré navyše disponujú doplnkovými funkciami ako QuickClean, XXL Performance, ComfortZone, ShowerSelect, , či CoolStart.

1. QuickClean

Vďaka tejto technológii už naďalej nebudete musieť riešiť pravidelné čistenie vodného kameňa zo sprchových hlavíc, či batérií. Pre jednoduché čistenie sú na perlátore batérií a otvoroch na sprchách umiestnené flexibilné silikónové výběžky, ktoré stačí iba pretrieť prstami a usadeniny vodného kameňa sú preč.

Technológia QuickClean
Technológia QuickClean v sprchách
Technológia QuickClean na batériách

Naša ponuka

Hansgrohe Pulsify S – Súprava so sprchovým držiakom 105 1jet so sprchovou hadicou 1250 mm, chróm
Hansgrohe Pulsify Select S – Sprchová súprava 105 3jet Relaxation so sprchovou tyčou 65 cm, chróm
Hansgrohe Crometta S – Showerpipe 240 1jet s termostatom, chróm

2. XXL Performance 

Táto technológia je využívaná pri ručných a hlavových sprchách. Jej podstatou je to, že sprchové disky majú priemer od 100 do 600 mm, čo zabezpečuje rovnomerne rozptyľujúcu sa vodu po celom tele.

Technológia XXL Performance
Technológia XXL Performance

Naša ponuka

Hansgrohe Pulsify S – Súprava so sprchovým držiakom 105 1jet so sprchovou hadicou 1250 mm, chróm
Hansgrohe Pulsify Select S – Sprchová súprava 105 3jet Relaxation so sprchovou tyčou 65 cm, chróm
Hansgrohe Crometta S – Showerpipe 240 1jet s termostatom, chróm

3. ComfortZone 

Systém ComfortZone ponúka batérie s rôznou výškou a dĺžkou výtoku, ktoré budú zodpovedať vašim individuálnym požiadavkám a zabezpečia viac priestoru napr. pri umývaní rúk. Výška komfortnej zóny je špecifikovaná počtom milimetrov, ktoré sú uvedené v názve batérie.

Technológia ComfortZone

Naša ponuka

Hansgrohe Rebris E – Páková umývadlová batéria 80 s odtokovou súpravou s tiahlom, chróm
Hansgrohe Rebris E – Páková umývadlová batéria 110 s odtokovou súpravou s tiahlom, chróm

4. ShowerSelect

Vďaka tlačidlu Select si budete môcť jednoducho a efektívne vypnúť vodu, či zmeniť sprchu z ručnej na hlavovú. Elegantné podomietkové termostatické a netermostatické batérie sú k dispozícii tak, aby vyhovovali akémukoľvek prostrediu, vkusu či sprchovému štýlu: dizajnovo sú k dispozícii v hranatom a okrúhlom tvare, v chróme a so skleneným povrchom v bielej alebo čiernej farbe.

Technológia ShoweSelect inštalácia

Naša ponuka

Hansgrohe Pulsify Select S – Sprchová súprava 105 3jet Relaxation so sprchovou tyčou 65 cm, chróm

5. CoolStart

Hlavnou úlohou batérií CoolStart je úspora energie. Tá je zabezpečená tým,že pri stredovej polohe tečie iba studená voda. Vďaka tejto technológii sa vodovodný systém nebude zbytočne plniť teplou vodou čo zabezpečí menšiu spotrebu zdrojov, menšie emisie CO2 a tým aj nižšie náklady čím šetríte nielen životné prostredie, ale aj svoju peňaženku.

Pre jednoduchý príklad, batéria s funkciou CoolStart dokáže v porovnaní s bežnou batériou spotrebovať o 508 kilowatthodín menej energie, vyprodukovať o 23 kg menej CO2 a ročne ušetriť  cca 63€.

Pre lepšiu predstavu, 500 kWh dokážete využiť napríklad pri:

  • upečení 67 564 toastov
  • sledovaní televízora 24h denne po dobu dlhšiu ako rok
  • fénovanívlasov po dobu 500 hodín
Technológia CoolStart

Výrobcovia

Pokiaľ ste zvedaví na našu kompletnú ponuku, určite si pozrite Katalóg štandardov, v ktorom nájdete kompletný výber podláh, dlažieb, obkladov, dverí, či štýlových batérií a sanít od prémiových značiek. Ponuka obsahuje produkty z kategórie Štandard aj Štandard+, takže si určite vyberú aj tí náročnejší z Vás.

Aktuálna ponuka vybavenia bytu

Mohlo by Vás zaujímať

Zdieľajte tento článok

Počkajte, ešte nechoďte 👋

Vieme, že rozhodovanie nie je ľahké. Potrebujete určite viac informácii alebo stretnutie.

Zavoláme Vám

Radi zodpovieme Vaše otázky