Novinky vo výstavbe jedinečného projektu Green Atrium

3 minúty čítania
Stavba projektu Green Atrium v Bratislave napreduje, keďže po definitívnom rozhodnutí o generálnom zhotoviteľovi, ktorým je spoločnosť SKELETON, a.s., sa mohli práce už kompletne rozbehnúť. Poďte sa s nami pozrieť na aktuálny stav projektu a pár zaujímavých čísiel stavby.

Už druhým mesiacom usilovne pracujeme na príprave 2 podzemných podlaží, ktoré budú mať kapacitu takmer 200 parkovacích miest. Samotný výkop o výmere vyše 3 400 m2, má hĺbku skoro 6 metrov a na vývoz triedeného materiálu (štrk, piesok a zemina) bolo potrebných viac ako 1 300 nakladnych vozidiel a 3 veľké bagre

Na zabezpečenie stien t.z. paženie stien sú použité oceľové H profily s priemerom 360 mm a dĺžkou 8 metrov, v celkovom počte 156 kusov. Celková doba prípravy stavebnej jamy napreduje podľa predbežného harmonogramu a už v priebehu Novembra by malo dôjsť k montáži žeriavov. Na stavbe budú celkovo tri.

Čo sa týka základov, tie budú tvoriť hlbinné pilóty s celkovou dĺžkou 1,3 km, v počte skoro 100 kusov. Do konca tohto roka by mali byť teda všetky práce na zakladaní za nami a práce na hrubej stavbe sa môžu naplno rozbehnúť.

Pár čísiel k hrubej stavbe

Železobetónový monolit s celkovou hrubou výmerou vyše 17 000 m2 bude obsahovať takmer 2 000 ton oceľovej výstuže a predpokladaný termín jeho ukončenia je na programe koncom roku 2023. Súčasťou hrubej stavby bude aj samotný systém vykurovania, čo nám umožní držať si na stavbe príjemne pracovné teploty už počas budúcej zimy, a tým pádom eliminujeme do značnej miery výkyvy zimného počasia a ich vplyv na interiérové práce a na celkový harmonogram výstavby. 

Pár čísiel k interiérom

  • 520 interiérových dverí,
  • vyše 100 vstupných dverí, 
  • 7000 m2 drevených podláh, 
  • 25 000 m2 omietok, 
  • 9 000 m2 sadrokartonu, 
  • vyše 22 km kabeláže pre elektroinštaláciu

To je len zlomok všetkých čísel pri výstavbe bytového domu.

Toto všetko na nás čaká najbližšie 2 roky počas ktorých vznikne jeden z najekologickejších projektov. Sledujte výstavbu s nami, zvážte kúpu svojho jedinečného bytu a buďte pri tomto jedinečnom procese už od začiatku.

U nás Vás neprekvapia inflačné doložky, ale práve naopak, prekvapí Vás štandard, aký projekt obsahuje a technológie, ktoré bude využívať.

Máte záujem o kúpu bytu? 

Kontaktujte našu kolegyňu Beátu Šimonekovú, ktorá Vám poskytne všetky potrebné informácie a pomôže s výberom toho správneho bytu.

greenatrium-blured

Tomáš Kríž

Sales & Engineering
+421 911 525 496
tomas.kriz@haberl.sk

Mohlo by Vás zaujímať

Zdieľajte tento článok

Počkajte, ešte nechoďte 👋

Vieme, že rozhodovanie nie je ľahké. Potrebujete určite viac informácii alebo stretnutie.

Zavoláme Vám

Radi zodpovieme Vaše otázky